Рада Європейського Союзу вперше задіяла механізм уведення санкцій за кібератаки. Санкції наклали проти чотирьох хакерів Головного розвідувального управління Росії. Їх вважають причетними до створення вірусів WannaCry і NotPetya, а також спробі кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї в 2018 році.

Відповідне рішення оприлюднене в офіційному віснику Євросоюзу.

Під дію санкцій потрапили росіяни Олексій Мінін, Олексій Моренець, Євгеній Сєрєбряков і Олег Сотніков, яких у рішенні називають хакерами Головного розвідуправління РФ. Санкції ввели і проти структури ГРУ — Головного центру спеціальних технологій.

Фізичним особам, що перебувають під санкціями, заборонено в’їжджати до ЄС, а їхні активи на території Євросоюзу заморожуються. А юридичним особам під санкціями не можна отримувати гроші ЄС.

Окрім РФ, під дію кіберсанкцій ЄС потрапили двоє громадян Китаю та організації з КНР і Північної Кореї. Їх також пов’язують зі спробою кібератаки на ОЗХЗ у 2018-му.

  • Санкційний механізм за кібератаки Євросоюз розробив у 2017 році і затвердив у 2019-му. Це перший випадок, коли він його застосував.
  • Атака вірусу NotPetya почалася в червні 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.
  • У 2018 році влада Нідерландів повідомила про спробу кібератаки на будівлю Організації із заборони хімічної зброї, розташованої в Гаазі. Вона звинуватила в нападі російських хакерів.
  • За версією Нідерландів, зловмисники хотіли перешкодити розслідуванню використання хімічної зброї під час отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Вони в березні 2018 року постраждали від нервово-паралітичного газу «Новічок», а напад пов'язали зі спецагентами ГРУ.
Поділитись: