ЄС вже цього тижня може подвоїти експорт української електроенергії — єврокомісарка
Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон каже, що вже цього тижня Європейський Союз зможе подвоїти експорт української електроенергії.
Про це вона сказала 26 липня на пресконференції після закінчення неформальної зустрічі міністрів енергетики країн-членів ЄС з їхнім українським колегою Германом Галущенком, передає «Інтерфакс-Україна».
«Якщо комерційна торгівля електрикою допоможе Україні компенсувати деякі втрати доходів, то це шлях уперед. Ми не чекаємо на якісь певні технічні умови, щоб розпочати торгівлю. Торгівля вже йде», — констатувала вона.
Єврокомісарка нагадала, що перший комерційний транскордонний обмін електрикою України розпочався наприкінці червня з Румунією, та зі Словаччиною — у липні. На цей час можливості торгівлі становлять 1500 мегаватів. Але оператори європейської мережі цього тижня обговорюватимуть подвоєння цієї кількості.
Сімсон також повідомила, що група високого рівня з питань інтеграції енергетичних ринків Україна-ЄС відновить роботу у вересні, «пришвидшуючи необхідні реформи».
Крім того, вона наголосила, що Україна має найбільші газові сховища у Європі: «І це в наших спільних інтересах їх використовувати з метою безпеки постачання».
Зі свого боку міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що експорт української електроенергії є сьогодні прямою заміною російського газу.
«Сьогодні ми експортуємо 100 МВт до Європи. Але технічно ми вже могли б збільшити до 1,5-1,7 тисячі МВт, розуміючи, що це може замінити до 5-6 мільярдів кубометрів російського газу українською електроенергією», — сказав він.
Що передувало?
Через війну 26 лютого Україна відмовилася від приєднання до енергомереж росії та білорусі. Зрештою енергосистему України та Молдови 16 березня аварійно приєднали до ENTSO-E (європейська мережа операторів системи передавання електроенергії, що об'єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту).
Сьогодні операційні системи континентальної Європи підтримують стабільність українсько-молдовської енергосистеми після позитивного аналізу, який підтвердив, що невідкладна синхронізація є технічно можливою разом із низкою заходів з убезпечення енергосистем.
- Поділитися: