ЄС закликає Росію звільнити Сенцова та Кольченка і повернути їх в Україну

default/ЄС закликає Росію звільнити Сенцова та Кольченка і повернути їх в Україну
Зберегти
Вигляд

Європейський Союз продовжує закликати Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка і забезпечити їхнє безпечне повернення в Україну.

Про це сказано в повідомленні Європейської служби зовнішніх справ.

«ЄС продовжує закликати Російську Федерацію негайно звільнити Сенцова та Кольченкі і гарантувати їхнє безпечне повернення в Україну», - сказано в ньому.

Зазначається, що ЄС вважає справу Сенцова та Кольченка в Росії порушенням міжнародного права й елементарних норм справедливості.

24 листопада верховний суд Росії залишив без змін вироки українському режисерові Олегу Сенцово і активісту Олександру Кольченко. Адвокати заявили, що будуть продовжувати робити все можливе для їх повернення в Україну.

25 серпня військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Разом з ним суд Ростова засудив кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав підсудних політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні закликає Росію зняти обвинувачення проти Сенцова й Кольченка.