УКРАЇНА

ЄС закликав негайно звільнити Умерова

УКРАЇНА/ЄС закликав негайно звільнити Умерова
Зберегти
Вигляд

Психіатричний висновок і експертиза, проведена примусово щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, обвинуваченого в окупаційною владою Криму в сепаратизмі, є порушення міжнародних стандартів в галузі прав людини.

Про це заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби.

«Ми закликаємо до його негайного звільнення і, з урахуванням серйозних побоювань з приводу його здоров'я, повинна бути забезпечена невідкладна і відповідна медична допомога», – йдеться в комюніке європейської зовнішньополітичної служби.

В ЄС вважають, що права кримських татар були серйозно обмежені шляхом заборони діяльності органу самоврядування кримських татар – Меджлісу, оголошеного в Росії екстремістською організацією.

«Ми знову закликаємо до того, щоб всім громадянам України, незаконно затриманим Росією, в тому числі Олегу Сенцової і Олександру Кольченко, які були засуджені рік тому в порушення міжнародного права і елементарних норм справедливості, було гарантовано безпечне повернення на Україну», – заявив представник ЄЗС.

Нагадаємо, у квітні підконтрольний окупаційній владі верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність в Росії.

12 травня стало відомо, що слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили кримінальну справу стосовно Умерова за підозрою до закликів до порушення територіальної цілісності РФ.

11 серпня в анексованому Криму суд задовольнив клопотання слідчого про приміщення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в станціонар для проведення судово-психіатричної експертизи. 

21 серпня, стан здоров'я заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова різко погіршився

Адвокат Умерова Ніколай Полозов в ефірі Громадського повідомив, що у психлікарні Умерову не можуть допомогти з хворобою серця.

Пов`язані новини