Євросоюз на саміті озвучив пропозицію про створення в Сирії особливих зон для захисту цивільного населення, а також для полегшення ситуації з біженцями в Туреччині.

«Якщо десятки тисяч людей бояться потрапити під бомбардування, то необхідно домовитися, щоб саме в цих зонах бомбардування не було», – цитує канцлера ФРН Ангелу Меркель агентство dpa.

За її словами, учасники саміту висловилися за те, щоб провести переговори про «визначення» подібних зон.

Зокрема, захисну зону можна було б створити для тих, хто тікає від боїв у місті Азазії. Те саме можна сказати і до Алеппо.

«Там ми особливо вимагаємо від режиму Асада і тих, хто його підтримує, забезпечити врегулювання на місці шляхом переговорів», — сказала Меркель.

Щоб такі захисні зони були ефективні, необхідно домовитися про заборону польотів над ними, але проти створення безпілотних зон висловлюються як США, так і Росія.

У свою чергу, Туреччина активно виступає за створення захисних і безпілотних зон на півночі Сирії, щоб запобігти новим потокам біженців.

У підсумковій декларації саміту ЄС також міститься вимога до президента Сирії Башара Асада та його союзників припинити атаки на помірну опозицію.

Поділитись: