Сьогодні набули чинності нові секторальні санкції Євросоюзу проти Росії. Про це йдеться Офіційному журналі ЄС.

За повідомленням, нові санкції торкнуться банківської сфери, нафтових компаній, а також оборонпрому.

Так, в списку санкцій ЄС – «Сбербанк России», ВТБ, ВЕБ, «Газпромбанк» і «Россельхозбанк». Вони у «чорному списку» - не вперше.

Також, у списку опинилися «Роснефть», «Газпром нафта» і «Транснефть», а також «Об'єднана авіабудівна корпорація», «Уралвагонзавод» і «Оборонпром». Для них вводяться аналогічні обмеження на залучення європейських грошей терміном понад 30 днів. Також заборонені операції з рахунками в європейських банках, інвестиційні консультації, управління портфельними інвестиціями, розміщення цінних паперів – акцій, облігацій, сек'юрітізованних паперів.

Крім того, ЄС поширив санкції на дев'ять російських оборонних концернів: «Сіріус», «Станкоінструмент», «Хімкомпозіт», «Калашников», Тульський збройовий завод, «Технології машинобудування», «Високоточні комплекси», ППО «Алмаз-Антей» і НВО «Базальт». Усім цим компаніям забороняються поставки європейських технологій подвійного призначення.

Крім цього, Євросоюз зупинив надання послуг для Росії з розробки і видобутку нафти на глибоководді, в Арктиці і на сланцевих родовищах.

Поділитись: