Європейський Союз запустив програму з видачі електронних грошових грантів мільйону біженців у Туреччині. Програма є частиною угоди, покликаної затримати мігрантів, що прямували до Європи, у Туреччині.

Про це повідомляє Reuters.

За програмою Надзвичайної мережі соціальної безпеки (Emergency Social Safety Net - ESSN) біженцям надаватимуть передплачені кредитні картки на оплату витрат з харчування, проживання, шкільної освіти та медичної допомоги.

Раніше цього року країни ЄС ухвалили виділити 3 млрд євро, аби допомогти Туреччині покращити умови проживання трьом мільйонам сирійських біженців на її території. Надзвичайна мережа соціальної допомоги є частиною цієї угоди.

«Сьогодні ми запускаємо найбільший і наймасштабніший гуманітарний проект, який ЄС будь-коли підтримував. Це забезпечить основним джерелом доходу один мільйон сирійських біженців», - сказав комісар з питань гуманітарної допомоги та кризового управління Христос Стіліанідес.

Понад мільйон мігрантів потрапили до ЄС морем з Туреччини до Греції минулого року. Після угоди між Туреччиною та ЄС, щодо утримання і облаштування біженців в Туреччині цей потік різко скоротився.

На критику Туреччини, що обіцяна допомога ЄС для біженців надається повільно, Стіліанідес сказав, що він провів переговори з міністром Туреччини у справах ЄС Омером Челіком з цього питання.

«Я думаю, що тепер міністр Челік визнає і розуміє, що процес фінансування з Європи йде добре, і я думаю, що з кожним днем ​​ситуація ставатиме все краще», - сказав він.

Нагадаємо, ООН та правозахисники критикують угоду ЄС та Туреччини щодо мігрантів.

Поділитись: