Світ

ЄС завершив програму фінансової підтримки Греції

20 серпня, 2018 12:22
Світ/ЄС завершив програму фінансової підтримки Греції
Зберегти
Вигляд
Європейський стабілізаційний механізм повідомив про завершення Грецією програми фінансової підтримки та стабілізації, яка тривала 3 роки.

Європейський стабілізаційний механізм повідомив про завершення Грецією програми фінансової підтримки та стабілізації, яка тривала 3 роки.

Про це йдеться у заяві на сайті організації.

Там зазначають, що програма підтримки Греції була найбільшою в історії Євросоюзу та однією з найбільших у світовій історії. Так, за 3 роки Європейський стабілізаційний механізм надав уряду Греції близько 62 мільярдів євро, а разом з кредитами, наданими Міжнародним валютним фондом, фінансова підтримка Греції склала понад 227 мільярдів євро (починаючи з 2010 року).

«Греція виходить з програми фінансової підтримки ЄС та відновлює свою фінансову незалежність. 8 років тому ситуація була дуже складною. Греція мала серйозні економічні проблеми та втратила доступ до ринку капіталу. З того часу грецький уряд та народ працювали дуже наполегливо, щоб подолати ці проблеми», — повідомив виконавчий директор Європейського стабілізаційного механізму Клаус Регрінг.

Він також додав, що робота з подолання наслідків кризи у Греції все ще не завершена, а Європейський Союз і надалі очікує на проведення країною необхідних реформ.

Вихід з програми фінансової стабілізації відкриває Греції доступ до здійснення запозичень на міжнародних ринках капіталу. Зокрема, дасть змогу самостійно випускати облігації державного боргу та брати кредити.

Нагадаємо, що нещодавно в Євростаті повідомили, що Греція знову очолила рейтинг країн Європи за обсягом державного боргу.

Раніше в ЄС погодили черговий транш допомоги Греції на суму 6,7 мільярдів євро. Загалом, від початку кризи ЄС виділив на підтримку цієї країни 187,7 мільярдів євро.

Також повідомлялося, що міністри фінансів Єврозони погодили виділення чергового пакету макрофінансової допомоги, який мав надійти ще в лютому 2018 року.

23 лютого 2017 року МВФ не підтримав списання боргів Греції.

Пов`язані новини