Європейський суд з прав людини присудив майже три мільйони євро родичам загиблих і постраждалим у теракті в Беслані в 2004 році.

Європейський суд з прав людини присудив майже три мільйони євро родичам загиблих і постраждалим у теракті в Беслані в 2004 році.

Про це йдеться у розпорядженні, передає Meduza.

У справі було більше 400 заявників, які отримали компенсацію в розмірі 2,955 мільйона євро.

Ще 88 тисяч євро будуть виплачені як відшкодування судових витрат.

Суд визнав, що російська влада не вжила необхідних заходів для того, щоб розслідувати всі обставини теракту і причини загибелі заручників.

При цьому ЄСПЛ не став виносити рішення щодо того, чи призвели дії правоохоронних органів РФ до збільшення кількості жертв серед заручників.

Нагадаємо, 1 вересня 2004 року у в школі №1 міста Беслана, Північна Осетія захопили заручників. Нападники вимагали визнати незалежність Чечні, вони утримували учнів школи, їхніх батьків та працівників школи два дні.

На третій день в школі стався вибух, після чого силовики почали штурм будівлі. Під час спецоперації загинули понад 300 осіб, у тому числі 186 дітей. З 32 терористів під час штурму вижив один.

1 вересня 2016 року під час акції пам'яті «Путін – кат Беслана» було затримано 5 матерів загиблих дітей. Пізніше їх засудили до штрафів та громадських робіт.  Потім Рада з прав людини РФ засудила затримання матерів загиблих у Беслані. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: