Європейський суд з прав людини стягнув з Росії компенсації на користь учасниць гурту Pussy Riot у кримінальній справі щодо хуліганства на акції в храмі у 2012 році.

Європейський суд з прав людини стягнув з Росії компенсації на користь учасниць гурту Pussy Riot у кримінальній справі щодо хуліганства на акції в храмі у 2012 році.

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Марії Альохіній та Надії Толоконниковій суд присудив по 16 тисяч євро компенсації. Катерині Самуцевич — п’ять тисяч євро компенсації.

Також суд постановив компенсувати їм судові витрати на суму в 11,7 тисяч євро.

Суд визнав, що у справі Pussy Riot була порушена стаття європейської конвенції з прав людини про право на справедливий суд.

Нагадаємо, що 21 лютого 2012 року Pussy Riot провели в храмі Христа Спасителя панк-молебень «Богородиця, Путіна прожени». Ця акція, а потім судовий розгляд у цій справі, набули великого розголосу в Росії і за кордоном. 17 серпня учасниці гурту були визнані визнані винними в хуліганстві за мотивами релігійної ненависті і засуджені до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму. Своєї провини вони не визнали.

У липні 2014 року Pussy Riot позвалися до Росії на $250 тисяч у справі про виступ в храмі.

Гурт Pussy Riot відкрито виступає проти політики президента Росії Володимира Путіна.

Так, наприклад, під час фіналу Чемпіонату світу з футболу в Москві четверо учасників гурту Pussy Riot, переодягнені в міліцейську форму, вибігли на поле під час фінального матчу. Вони вимагали від російської влади: звільнити всіх політичних в'язнів; не саджати за лайки; припинити незаконні арешти на мітингах; допустити політичну конкуренцію в країні; а також не фабрикувати кримінальні справи і не тримати людей без причин в СІЗО.

Також гурт вимагає звільнити українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

Поділитись: