Європейський суд з прав людини відкрив провадження за скаргою адвоката Олександром Шадріна в інтересах його підзахисної, екс-депутатки від Компартії України Алли Александровської.

«Європейський суд з прав людини відкрив провадження за правилом 39 регламенту Суду в зв'язку з моєю заявою в інтересах Александровської А.О. з питання належного надання медичної допомоги (діагностики і лікування) або звільнення з-під варти», - написав Шадрін у Facebook.

Він також показав відповіді з ЄСПЛ, в якій повідомляється, що суд прийняв рішення запросити в уряду України інформацію та документи щодо медичної допомоги, яку отримувала Александровська з моменту взяття її під варту.

Раніше Жовтневий райсуд Харкова відмовив у задоволенні скарги адвоката з вимогою зобов'язати начальника СІЗО забезпечити належну діагностику і лікування Александровської.

28 червня адвокат повідомив, що у Александровської пройшов обшук і вона була затримана. Їй інкримінують частину 2 статті 110 «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» і частину 3 статті 369 «пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» Кримінального кодексу України.

29 червня в СБУ повідомили, що правоохоронці затримали Александровську, вирішується питання про її арешт, а її син Олександр, який переховується в Росії, повідомлений про підозру і оголошений в розшук.

30 червня Київський райсуд Харкова заарештував Александровську на 60 днів без можливості внесення застави.

Поділитись: