Політика

Євразійський союз Путіна стартує не так амбітно, як йому хотілося (ОГЛЯД ПРЕСИ)

Політика/Євразійський союз Путіна стартує не так амбітно, як йому хотілося (ОГЛЯД ПРЕСИ)
Зберегти
Вигляд

Євразійський союз мав стати тріумфом Путіна—об'єднати країни від України до Тихого океану. І скласти конкуренцію Європейському союзу. Але не так сталося, як гадалося, пише Майкл Бірнбаум в статті для The Washington Post Україна, яка мала бути центральною країною для цього проекту, зробила все можливе, щоб зблизитися із ЄС. І вийти з-під впливу Росії. Інші країни пост-радянського простору—Казахстан і Білорусь, теж останнім часом намагаються показати Москві свою незалежність. У понеділок, 22-ого грудня Київ відвідав казахський президент Нурсултан Назарбаєв, який назвав війну на Сході нонсенсом, і уклав із Україною кілька угод в сфері торгівлі та енергетики. А білоруський лідер Олександр Лукашенко в Москві розкритикував реалізацію домовленостей про союз. Ці заяви не пройшли не поміченими Олексієм Пушковим, головою думського комітету закордонних справ. В своєму твіттері він недвозначно послався на лідерів Іраку і колишньої Югославії, які хотіли дружити із США, і для них це закінчилося трагічно.

Виступ президента Білорусі Олександра Лукашенка в Москві спеціальний кореспондент Коммерсанта Андрій Колєсніков назвав його бенефісом. Лукашенко спочатку розкритикував саму ідеєю Євразійського союзу, а потім оголосив, що у Білорусі немає причин не вступати в нього, а потім повідомив, що стане президентом, навіть якщо весь світ буде проти нього. Автор звертає увагу на те, що Лукашенко озвучував одні й ті самі обіцянки допомоги і підтримки як в Москві, так і за кілька днів до того в Києві. Тільки в Україні він обіцяв допомагати українцям, а в Росії—росіянам. В цьому Колєсніков вбачає весь сенс його дипломатії.

Про те, чому українські внутрішні переселенці зі Сходу залишили надію на те, щоби повернутися додому, пише кореспондент The Guardian Люк Гардінг. Він поспілкувався з біженцями із Донбасу та Луганської області, які зараз живуть у Київській області. Люди розповідають, що вдома в них зараз царює хаос—ніхто не може нікому гарантувати безпеку, є чимало російських військових, і вся влада зосереджена в руках тих, хто має зброю.

За даними високого комісара ООН з питань біженців , за останні сім місяців в Україні внутрішніми переселенцями стали 514 тисяч людей. Зокрема, 20 тисяч виїхали з Криму після його анексії Росією.

Процес входження України в НАТО розтягнеться на кілька років, вважає Йенс Столтенберг, генеральний секретар організації. Про це він заявив в ефірі норвезького телеканалу NRK. Він нагадав, що самі українці говорили про період в 6 років. "Ця країна сама заявляла про те, що потребує проведення серйозних реформ з організації її оборони, в боротьбі з корупцією та створення більш ефективного держапарату до того, як буде подавати заявку на вступ", - сказав генсек НАТО.

Сервіс бронювання таксі Uber вибачився перед своїм австралійськими користувачами за стрибок цін в день теракту в одному із кафе Сіднея. Про це повідомляє BBC. Драма із захопленням заручників обернулася смертям трьох людей. Налякані сіднейці, які поспішали дістатися додому, змушені були платити вчетверо дорожче за таксі. Це викликало в соцмережах хвилю критики на адресу сервісу. Компанія пояснила високі тарифи тим, що одночасно на сервіс надійшло дуже багато замовлень.

Пов`язані новини