УКРАЇНА

Євробачення могло загальмувати реформу Суспільного мовлення — наглядова рада НСТУ

УКРАЇНА/Євробачення могло загальмувати реформу Суспільного мовлення — наглядова рада НСТУ
Зберегти
Вигляд
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України побоювалася, що через проведення в Євробачення-2017 буде відкладено реформу суспільного мовлення.

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України побоювалася, що через проведення в Євробачення-2017 буде відкладено реформу суспільного мовлення, проте цього не сталося. Пісенний конкурс проводитиме ПАТ НСТУ.

Про це в ефірі Громадського розповів член наглядової ради мовника Євген Глібовицький.

«Найбільше ми боялися, що Євробачення загальмує нашу реформу. Цього не сталося, Євробачення буде проходити з новим Суспільним», — розповів він.

За словам Глібовицього, Суспільне мовлення це об’єднання великої кількості організацій, які виконували різні функції в системі державного мовлення. Зараз це все одна структура.

«Ми живемо в країні із дуже низьким рівнем інформаційної гігієни. Дуже мала кількість інформації, яку ми споживаємо щодня, є надійною. Ми пробуємо створити ядро, навколо якого сформується зовсім новий, інакший інформаційний ринок», — розповів Глібовицький.

На його переконання, Суспільне мовлення має бути майданчиком, де відбуватиметься дискусія.

«Коли ми подивилися, яка має бути місія в українського суспільного мовника, ми зрозуміли, що ми є в інших умовах, ніж теперішні європейські країни, на які ми рівняємось. Тому перші слова нашої місії — це захищати свободу в Україні», — сказав член наглядової ради НСТУ.

«Суспільне мовлення має забезпечувати простір, середовище для появи інших цінностей. 6-7 останніх поколінь України мали базове завдання — вижити. Цінності виживання є засадничими в Україні. Ми маємо уможливити наступне покоління, яке буде дивитися на світ не через призму виживання», — додав він.

Глібовицький переконаний, що перехід від цінностей виживання до цінностей розвитку і самовираження — це перехід від тоталітарної моделі управління до відкритого суспільства, і Суспільне мовлення має грати роль координатора цього переходу.

Раніше наглядова рада повідомляла, що контент Суспільного мовлення відповідатиме його стандартам восени.

Нагадаємо, 19 січня Кабмін зареєстрував публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Пов`язані новини