Конфлікт на сході України не є етнічний. Про це в інтервю DW, розповів член Європарламенту, колишній чеський сенатор і воєнний кореспондент Яромир Штєтина

«Не йдеться про ненависть між українцями і росіянами. Зерном конфлікту є небажання українців натягти на себе ярмо "імперії зла", яка відновлюється під назвою Євразійського союзу», - сказав він.

За спостереженнями члена Європарламенту, український опір має в собі велику частку неприйняття усього радянського і всього комуністичного.

«На Донеччині точиться не громадянська війна, як силкується довести московська пропаганда, а війна російсько-українська», - вважає  колишній чеський сенатор.

На думку Штєтини, якраз на часі присутність міжнародних спостерігачів, а можливо, і військових контингентів ООН на російсько-українському кордоні.

«Я переконався, що мої парламентські колеги із старих країн Євросоюзу легковажно ставляться до всього, що коїться у нинішній Україні. Чим це пояснити? Відсутністю того життєвого досвіду, який маємо ми, які десятиліттями жили у московських колоніях. Вони не здатні уявити, що Москва поширює аж такі брехні, аж так перекручує факти, і, врешті-решт, кажуть: "Ні, це не може бути брехнею". А війська ООН на українських кордонах були би символом того, що ніхто не має права порушувати міжнародні угоди, що ані українці, ані ми, чехи, нікому не дозволяємо зневажати себе», - сказав він.

Поділитись: