Політика

Єврокомісія детально аналізувала ризики асоціації з Україною – МЗС

Політика/Єврокомісія детально аналізувала ризики асоціації з Україною – МЗС
Зберегти
Вигляд

Європейська комісія розробила детальний аналіз ризиків щодо України перед підписанням Угоди про асоціацію. Про це в ефірі Громадського заявила заступник міністра закордонних справ України з питань Європейської інтеграції Олена Зеркаль.

«Разом зі звітом Європейської комісії, вони робили ще один документ, який не став таким публічним. Це аналіз ризиків. І там вони аналізували і ситуацію на Сході України, і з внутрішньо переміщеними особами, і ситуацію з можливістю влади контролювати ці події», - сказала Зеркаль.

За її словами, європейські представники побоюються збільшення кількості мігрантів з України після запровадження безвізового режиму.

«Я тільки що повернулася з Парижу, де в нас була зустріч в МВС. Ми обговорювали, що дійсно, в порівнянні з попередніми роками, за останні два роки в нас збільшилась кількість шукачів притулку з України. Але в порівнянні з сирійцями та іншими шукачами притулку – українців менше 5%», - наголосила представник з питань Євроінтеграції.

Нагадаємо, 18 грудня Європейська комісія остаточно прийняла шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації. Безвізовий звіт Єврокомісії не містить ніяких додаткових умов або критеріїв скасування віз для українців.

Пов`язані новини