Єврокомісія дозволила російській газовидобувній компанії «Газпром» збільшити завантаження газопроводу OPAL.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

OPAL — один з двох проектованих газогонів у Німеччині протяжністю 470 км. Він дає можливість транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією.

«Єврокомісія прийняла рішення, що від 10% до 20% незадіяних потужностей OPAL будуть запропоновані іншим постачальникам газу. Решту виставлять на аукціон, у якому зможе взяти участь і «Газпром», — йдеться у повідомленні.

Також у повідомленні зазначається, що домовленості по завантаженню OPAL можуть мати вирішальне значення в укладенні попередньої угоди про врегулювання антимонопольної справи щодо «Газпрому» та посприяє позитивному вирішенню питання про будівництво другої гілки газопроводу «Північний потік».

«Це показує, що Росія і ЄС роблять прагматичні кроки, щоб полегшити вирішення бізнес-проблем.  Особливо це потрібно на енергетичному фронті, де Росія залишається основним постачальником природного газу для багатьох країн, що входять в Євросоюз», — зазначається у повідомленні.

Переговори представників ЄС і керівництва російської газової компанії відбудуться у Брюсселі.

На сьогодні газопровід завантажений лише на 50%. При цьому пропускна здатність становить 36 млрд м3 на рік. Половина потужностей газогону не використовується за рішенням Єврокомісії, адже ЄС прагне перешкодити жорсткому контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Нагадаємо, раніше Польща представила проект газопроводу «Північні ворота», призначений для транспортування газу з норвезького шельфу у Польщу через Данію у рамках заміни російського газу на норвезький.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile