Європейська комісія, яка виконує роль антимонопольного регулятора ЄС, 18 травня оштрафувала Facebook на 110 млн євро за подання неправдивої інформації

Європейська комісія, яка виконує роль антимонопольного регулятора ЄС, 18 травня оштрафувала Facebook на 110 млн євро за подання неправдивої інформації.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі Єврокомісії.

Це перший в історії Facebook штраф з боку Єврокомісії та один із найбільших регуляторних штрафів на цю соцмережу.

«Це найбільший штраф, накладений ЄК за інформаційні порушення у дозвільних процедурах. Також це перший випадок, коли Комісія вирішила скористатись санкцією, право на яку вона отримала ще в 2004 році — до цього максимальний штраф за такий тип порушення був обмежений 50 тисяч євро. Слід очікувати, що наступного разу штраф може бути й максимальним, особливо якщо оманлива інформація стосуватиметься Big Data — теми №1 для пані Вестагер та її колег в ЄК та DG Comp. Тому заявникам треба буде ставитися до своїх прогнозів щодо пост-трансакційного функціонування бізнесу більш серйозно та виважено», — прокоментував це рішення спеціаліст з антимонопольного права та партнер однієї з українських юридичних фірм Ігор Свечкар.

За його словами, цей штраф не є максимальним — 1% від обороту Facebook — і складає приблизно половину від максимуму.

У 2014 році Європейська комісія надала дозвіл Facebook на придбання WhatsApp за 19 млрд доларів. Тоді заявник повідомив ЄК, що в компаній не буде можливості синхронізувати дані користувачів Facebook та WhatsApp.

Однак в серпні 2016 року WhatsApp заявив про можливість синхронізації користувача месенджера за номером телефону з обліковими даними цього ж користувача в Facebook. Після цієї заяви 20 грудня 2016 року Європейська Комісія розпочала розслідування. Комісія з’ясувала, що технічна можливість синхронізації даних користувачів Facebook та WhatsApp існувала ще в 2014 році і працівники Facebook про це знали.

Єврокомісарка, яка відповідає за питання конкуренції, Марґарет Вестаґер, коментуючи рішення Єврокомісії заявила: «Штраф на Facebook – пропорційний та зрозумілий. Єврокомісія повинна мати змогу приймати рішення стосовно надання згоди на злиття компаній, виходячи із повного розуміння всіх фактів».

У відповідь на штраф, Facebook заявив, що помилки, що були зроблені в 2014 році – не навмисні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Facebook знову відмовив Росії у розсекреченні даних користувачів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: