Європейська комісія ухвалила стратегію розширення Євросоюзу та посилення взаємодії з західними Балканами.

Європейська комісія ухвалила стратегію розширення Євросоюзу та посилення взаємодії з західними Балканами.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Згідно з документом «підтверджується європейське майбутнє регіону як геостратегічної інвестиції в стабільну, сильну і єдину Європу».

У стратегії зазначено, що до 2025 року в Євросоюзі може бути понад 27 держав. Водночас зазначається, що динаміка руху країн Західних Балкан на їх шляху до ЄС залежатиме від їх власних досягнень.

«Чорногорія та Сербія — дві країни, з якими перемовини про приєднання до Союзу вже тривають. Ця перспектива, врешті, буде залежати від політичної волі, здійснення реальних і стабільних реформ та врегулювання суперечок із сусідами», — наголосили в Єврокомісії.

Кандидатами на вступ до ЄС із країн Балкан є Албанія, Македонія, Сербія і Чорногорія. Боснія і Герцеговина чекає надання їй статусу кандидата з лютого 2016 року.

В Європейському Союзі набув чинності новий кодекс поведінки для єврочиновників, який передбачає запобігання конфлікту інтересів, посилення прозорості та підзвітності.

Раніше Євросоюз виключив вісім країн і територій зі списку юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС в податковій сфері належним чином.

Поділитись: