У Єврокомісії очікують на поширення правок до газової директиви ЄС на всі газопроводи, що ведуть до Європи, зокрема на «Північний потік-2». Ці правки загрожують російському газопроводу тим, що його потужність буде примусово знижено вдвічі.

Про це повідомила офіційна представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен, передає «Интерфакс».

«Ми переглянули газову директиву, яка сьогодні вже діє. Держави-члени (ЄС — ред.) тепер повинні відобразити її у національних законодавствах. Така наша позиція», — повідомила представниця Єврокомісії під час брифінгу у Брюсселі.

Зазначимо, що Німеччина — один з найбільших прихильників будівництва «Північного потоку-2». Саме у цій країні закінчується газопровід і саме вона повинна визначати, за якими правилами цей газопровід використовувати.

Нові європейські правила передбачають, що на «Північний потік-2» має поширитися європейське енергетичне законодавство. Це означає, що компанія, яка експлуатує трубопровід не має бути тією ж компанією, яка постачає по ньому газ. Це Відтак, Газпром повинен буде передати потік в управління іншій компанії, тобто компанія втратить контроль над проектом.

15 квітня Рада ЄС поширила зміни до європейського газового законодавства на «Північний потік-2», також це рішення підтримали у Європарламенті.

Зазначимо, що новою газовою директивою передбачено, що постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими. Іншими словами, Газпром має передати «Північний потік-2» в управління іншій, не пов’язаній з ним компанії. Сама ж ця компанія має давати вільний доступ до трубопроводу не лише Газпрому, але й іншим компаніям-постачальникам. Тобто, Газпром не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

13 лютого стало відомо, що уряди країн-членів ЄС та представники Європарламенту узгодили зміни до енергетичної директиви ЄС, у яких зменшили перешкоди для будівництва російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2».

В МЗС України повідомили, що ухвалення такого рішення у ЄС означає, що російський газопровід підпаде під європейське право, проте проблемним залишиться спосіб забезпечення дотримання європейських правил при транспортуванні газу через «Північний потік-2».

У Єврокомісії заявили, що нове газове законодавство застосують до «Північного потоку-2», після чого потужність газопроводу буде вдвічі меншою, ніж планувалося при його проектуванні та будівництві.

Поділитись: