Хорватське портове місто Рієка та ірландське місто Ґолвей носитимуть звання «культурних столиць Європи» протягом 2020 року.

Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

«Завдяки званню «культурної столиці Європи» Рієка і Ґолвей використовуватимуть ввесь свій культурний потенціал для збагачення нашого життєвого досвіду та зближення наших громад», — прокоментував рішення віцепрезидент Єврокомісії з питань сприяння європейському способу життя Маргарітіс Схінас.

Зазначається, що Рієка є першим хорватським містом, яке удостоїлося звання «культурної столиці Європи». Його культурна програма на 2020 рік, яка втілюватиметься під гаслом «Порт різноманіття», стосуватиметься передусім тем води, роботи і міграції, пов’язаних із ідентичністю, а також і ширшого глобального культурного контексту.

Натомість Ґолвей – уже третє місто Ірландії, що носитиме звання «культурної столиці». У 2020-му воно реалізує культурну програму під назвою «Занурся в магію», де робитиме наголос на темах мови, краєвидів та міграції.

«Культурна столиця Європи» — статус міста, який призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік, впродовж якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя та культурного розвитку. Мета програми — зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн.

Впровадження проєкту «Культурна столиця Європи» запропонувала в 1985 році грецька актриса, міністерка культури Греції Меліна Меркурі. Столиця країни Афіни тоді вперше й отримала це звання.

У 2019 році звання «культурних міст Європи» мали Пловдив (Болгарія) і Матера (Італія).

Поділитись: