Єврокомісія запропонувала проєкт переговорної рамки для України

Європейська комісія подала до Європейської Ради пропозиції щодо проєкту переговорних рамок для України та Молдови й надасть усний звіт про прогрес обох країн на шляху до євроінтеграції.
Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
Переговорні рамки встановлюють принципи перемовин щодо вступу кожної країни-кандидатки. Проєкт, підготовлений Єврокомісією, складається з трьох частин:
- принципи, що регулюють переговори про вступ;
- суть переговорів;
- процедура переговорів.
Зазначається, що мета перемовин — прийняття Україною та Молдовою правової системи ЄС у повному обсязі, а також забезпечення повної імплементації та виконання європейського законодавства.
Тепер Єврорада має розпочати внутрішні обговорення документів. Після схвалення переговорних рамок голова Ради ЄС представить узгоджену спільну позицію блоку на першій міжурядовій конференції з кожною країною. Це ознаменує офіційний початок переговорів про вступ.
«Борючись за своє існування понад два роки, Україна продемонструвала надзвичайну стійкість і відданість, а також досягла значного прогресу на своєму шляху до ЄС», — наголосив високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Що передувало?
14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського Союзу.
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що цим рішенням Євросоюз високо оцінив реформи, проведені за останні роки, а також виконання всіх рекомендацій Єврокомісії.
Після одноголосного рішення Євроради про початок перемовин Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член ЄС.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні.
Євроінтеграція України
Улітку 2022 року Україна та Молдова отримали статус кандидатів на вступ до ЄС. Після цього Україна мала виконати 7 рекомендацій від Євросоюзу, щоб почати переговори власне про вступ.
У червні 2023 року Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Тоді зазначалося, що Україна виконала два кроки із семи, які запропонувала Єврокомісія.
А вже в листопаді президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС.
Тож 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського Союзу.
- Поділитися: