Європа планує нарощувати експорт продовольства з України сухопутними маршрутами

Європейський Союз завершує розробку плану сприяння наземному експорту українських запасів харчових продуктів, поки порти України заблоковані.

Про це пише Bloomberg.

Європейська комісія має розглянути 11 травня стратегію, яка включатиме технічні та бюрократичні ініціативи щодо прискорення доставки рослинних олій, кукурудзи та пшениці та інших ключових експортних товарів України.

За даними Bloomberg, попри поступове усунення торгових бар'єрів з Києвом, у ЄС стурбовані логістичними «вузькими місцями», що може перешкодити спробам використовувати альтернативні наземні маршрути через сусідні країни.

ЄС та Україна працюють, щоби знайти рішення до літа. Європейські чиновники наголошують, що пошук рішення щодо експорту продовольства з України має бути пріоритетом не лише для пом’якшення поточної глобальної продовольчої кризи, а й для забезпечення надходжень для покриття нагальних фінансових потреб Києва.

Міністерство аграрної політики та продовольства зазначало, що Україна шукає нові логістичні шляхи для експорту сільгосппродукції, бо в інших країнах уже виникає продовольча криза. Для забезпечення власних продовольчих потреб Україна має запаси щонайменше на два роки, а окремих видів продукції — і на більше.

Очільник Мінагрополітики розповів, що наразі шукають альтернативні логістичні шляхи для відправлення наших вантажів через європейські морські порти, зокрема румунський порт Констанци.

Скасування мит для України

Україна та Велика Британія вже підписали угоду про скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі. Вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін. Згодом усі мита на українські товари на рік скасувала й Канада.

Крім того, Єврокомісія також запропонувала призупинити на один рік усі ввізні мита на український експорт до Європейського Союзу. А прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер запропонував ЄС скасувати мита для України назавжди.