Політика

"Європа почула людей": місія Кокса-Кваснєвського має бути продовжена

Політика/"Європа почула людей": місія Кокса-Кваснєвського має бути продовжена
Зберегти
Вигляд

Інтерв'ю екс-голови Європарламенту Пета Кокса журналістці Громадського Наталі Гуменюк про можливість продовження місії, насильство проти журналістів та послання до майдану.

 

– Чи  буде продовження  місія Кокс-Кваснєвський?  З’явилася інформація, що учасників місії можуть замінити ? Наскільки це правдиво?

– Президент Європарламенту Мартін Шульц запросив мене і президента Квасьнєвського на зустріч 5 грудня.   Сьогодні Президент Шульц сказав, що наша місія має бути продовжена.  Перед тим маємо обдумати, що відбулося упродовж останніх тижнів і продовження нашого мандату моніторингу Тимошенко. Будуть обговорюватися умови, але я певен, що місію продовжать.

На саміті говорять насамперед  про  зустріч з Януковичем, стосунки у далекій перспективі, умови підписання. Тим часом зараз з Києва приходять новини про напружену ситуацію. Організовані хлопці в спортивному одязі  – ви можете бачити на фото – напали на нашого колегу журналіста:  розбили і відібрали камеру під час зйомок.  Поки всі говорять про майбутнє, а як щодо те, що нині  відбувається на вулицях Києва?

Все, що ми можемо – це засудити порушення права на мирний протест і журналістську діяльність. Це неприйнятно. Звертаюся до усіх сторін – дотримуватися законності. Відмічу, що дуже ясно на цьому саміті, що найнезвичніше в озвучених висновках -  ми однаково зауважили рішення уряду відтер мінувати угоду, і те, що  Європа почула людей.  Наше послання Майдану, усім людям по всіх містах України, таке:  ми знаємо про вашу думку й бажання бути частиною Європи. Тож ми тримаємо двері відкритими для Угоди. Наша місія, і комісар Фюле далі усі перейматиметься Україною. Ми також маємо поважати незалежність країни, рішення уряду, але через бажання людей, ми готові повернутися і робити усе можливе.

– Тож як щодо того, що відбувається зараз?

– Ті фото, що ви показали дуже важливі. Україна не повинна мати закривавлене обличчя. Люди мають право виходити на вулиці і показути, що відчувають.

 

Пат Кокс – учасник моніторингової місії Кокс-Кваснєвський, екс-голова Європейського Парламенту

Пов`язані новини