Перед ухваленням закону про Нацполіцію Рада Європи рекомендувала вилучити з нього функції охорони за гроші. Але цей проект не пройшов у Раді.

Перестрілка між співробітниками правоохоронних органів в селі Княжичі під Києвом дає підстави повернутись до питання про законодавче регулювання діяльності держслужби охорони, яке до цього не було зроблене.

Про це в ефірі Громадського розказав експерт групи «Поліція під контролем» Михайло Камєнєв.

«Це дає підстави влаштувати обговорення щодо того, де місце цієї поліції охорони, де місце цього державного підприємства – в Національній поліції, чи в іншій структурі», – сказав він.

Камєнєв додав, що перед ухваленням закону про Нацполіцію Рада Європи рекомендувала вилучити функції охорони за гроші з цього закону. Але цей проект не пройшов у Раді.

Нагадаємо, що в ніч 4 грудня в селищі Княжичі Київської області в результаті перестрілки загинуло 5 правохоронців.

Двоє співробітників належали до держслужби охорони, двоє були поліцейськими розвідниками і ще один — співробітником спецпідрозділу КОРД.

Згодом виконуючий обов'язки голови Нацполіції Вадим Троян повідомив про зв'язок з правоохоронними органами злочинного угруповання, яке мали викрити сили Нацполіції перед перестрілкою у Княжичах з держслужбою охорони.

Журналісти Громадського зібрали інформацію і версії того, чому загинули 5 поліцейських у Княжичах.

Поділитись: