Європейський парламент схвалив угоду про спрощення візового режиму між Євросоюзом та Білоруссю. 

Про це свідчать результати онлайн-голосування, яке відбулося 13 травня в Брюсселі. Спрощену процедуру видачі віз підтримали 634 євродепутати, «проти» були 48 парламентарів, утрималися четверо, пише DW,

Візова угода передбачає двостороннє полегшення процедур для більшості громадян і зниження візового збору для білорусів з 80 до 35 євро. Рішення про видачу візи тепер ухвалюватимуть у термін до 10 днів. Якщо заява про видачу візи потребуватиме додаткової перевірки, цей термін можуть збільшувати до 30 днів. Крім того, збільшується перелік підстав для видачі безкоштовних віз у некомерційних цілях.

Білоруська віза для громадян ЄС також подешевшає до 35 євро. А ще вдвічі збільшиться термін, на який іноземцям можна перебувати в Білорусі, — з 90 днів на рік до 180.

У Європарламенті заодно підтримали угоду про реадмісію. Тобто сторони повинні будуть здійснювати зворотний прийом на свою територію власних громадян, громадян третіх держав і осіб без громадянства, які «не відповідають або перестали відповідати критеріям легальності на територіях одна одної».

Схвалену Європарламентом угоду ще має затвердити Рада Європейського союзу. Документ почне діяти в перший день наступного місяця після дати отримання відповідного повідомлення сторін про завершення процедур ратифікації

Поділитись: