Аби покінчити з неефективним реагуванням на порушення принципів демократії і верхованства права у країнах ЄС, Єврокомісія має встановити додатковий механізм моніторингу та звітності у цій сфері.

Про це йдеться у заяві Європарламенту, прийнятій 25 жовтня, повідомляє сайт структури.

«Ми створювали Європейський Союз із засобами для забезпечення дотримання всіх інших областей політики — політики конкуренції, співпраці поліції та правосуддя. Але наші базові цінності не захищені достатньо надійно, аби бути впевненими, що весь Європейський Союз їх дотримується», — заявила членкиня Європарламенту Софі ін ‘т Вельд у виступі перед голосуванням за свій законопроект.

Новий механізм має забезпечувати повагу до цінностей, закріплених у договорах Європейського союзу з боку всіх його членів. Він також встановить незаполітизовані критерії оцінювання демократичності, що спираються у своїх висновках на факти та докази.

Про це йдеться у резолюції до законопроекту Софі ін ‘т Вельд, який підтримала більшість членів Європарламенту.

Запропонований механізм визначення відповідності базовим цінностям ЄС об’єднають з уже існуючими. Віт має подолати протиріччя між моніторингом демократії та верховенства права у кандидатів до вступу в ЄС і недостатністю такого нагляду всередині союзу.

Також цей механізм спонукатиме до постійної дискусії стосовно цінностей у структурах ЄС та національних парламентах, йдеться у повідомленні.

Європарламент запросив Єврокомісію представити свої пропозиції для створення у наступному році «Союзного пакту з демократії, верховенства права та фундаментальних прав».

Пакт буде розроблений у формі міжструктурної угоди, яка доповнить вже існуючі механізми нагляду за дотриманням європейських цінностей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile