Політика

Європарламент пропонує Україні співробітництво у форматі «Східне партнерство Плюс»

13 листопада, 2017 16:30
Політика/Європарламент пропонує Україні співробітництво у форматі «Східне партнерство Плюс»
Зберегти
Вигляд
Європарламент закликає поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі «Східне партнерство Плюс», включно з приєднанням цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС і до Шенгенської зони.

Європарламент закликає поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі «Східне партнерство Плюс», включно з приєднанням цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС і до Шенгенської зони.

Про це йдеться в проекті доповіді законодавчого органу ЄС, яка містить рекомендації Раді Євросоюзу, Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності в просуванні політики «Східного партнерства», напередодні саміту ініціативи 24 листопада, передає «Укрінформу».

«Надзвичайно важливим є створення моделі «Східне партнерство Плюс» для країн, які мають асоціації, з можливістю подальшої участі в митному, енергетичному та цифровому союзах (у рамках ЄС — ред.)», — заявила одна з авторів проекту доповіді литовський європарламентарій Лайма Андрікієне.

У документі, дебати щодо якого відбудуться у вівторок, а голосування в середу, наголошується, що Україна, Грузія та Молдова проводять важку роботу, заради зміцнення зв’язків з ЄС, попри сильний спротив з боку Росії.

Європарламент пропонує створити для цих трьох країн трастовий фонд, який залучатиме державні й приватні інвестиції для реалізації соціально-економічних проектів. Окрім цього, рекомендується посилити підтримку економічних реформ, вдосконалити й розширити нинішній формат партнерства до так званого «СхП+», що забезпечить доступ трьох країн до митного, енергетичного й цифрового союзів у рамках ЄС, а також участь у Шенгенській зоні.

«Європарламент укотре відзначає, що угоди про асоціації з Грузією, Молдовою та Україною не є кінцевою метою їхніх відносин з ЄС. ЄП укотре визнає європейські прагнення цих країн», — наголошується в проекті документу.

У ЄП також має намір наголосити на необхідності продовження тиску на Росію, що є особливо важливим напередодні дискусій про продовження в січні 2018 року антиросійських санкцій.

У документі відзначається необхідність посилення підтримки східних партнерів зі зміцнення стійкості до нових загроз, зокрема, у сферах кібервійни, дезінформації та інших видів дестабілізації, включно із замовними політичними вбивствами.

Парламентарі також, як передбачається, заявлять про неприпустимість участі країн «Східного партнерства» у військових навчаннях, що проводить Росія, зокрема, таких як «Захід».

Окрім цього, в Європарламенті планують підтримати ініціативу зі скасування плати за роумінг мобільного зв’язку між ЄС і східними партнерами та визначення конкретних часових рамок для втілення цього рішення в життя.

Раніше президенти України та Польщі скоординували позиції в контексті підготовки до Саміту «Східного партнерства», який пройде 24 листопада в Брюсселі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини