Європейський парламент пропонує ввести посаду спецпредставника Європейського Союзу з питань Криму, Донбасу та Азовського моря.

Про це йдеться в проекті резолюції щодо ситуації в Азовському морі, передає «Укрінформ».

У документі зазначають, призначення представника ЄС з Криму, Донбасу та Азовського моря — найбільш ефективний спосіб для відслідковування розвитку безпекової ситуації в Україні.

«Європарламент закликає високого представника ЄС — віце-президента Єврокомісії ретельно відслідковувати розвиток безпекової ситуації в Азовському морі, беручи до уваги зростання можливості потенційного конфлікту в Європі, що матиме великі безпекові наслідки, які напряму торкнуться ЄС і країн-членів. У цьому зв'язку ЄП вважає, що найбільш ефективним буде призначення спеціального посланника ЄС щодо Криму та регіону Донбасу, який також буде відповідальним за Азовське море», — йдеться у проекті документа.

Також представники Європарламенту закликали представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки виступити з пропозицією — розширити повноваження моніторингової місії ОБСЄ також на Азовське море.

Європарламент має голосувати за резолюцію 25 жовтня.

Поділитись: