Європарламент ухвалив угоду щодо регулювання штучного інтелекту. Її назвали «історичною»

У європейському парламенті схвалили комплекс законів, що регулюють використання штучного інтелекту. Переговори між парламентом і державами—членами ЄС тривали майже 40 годин.

Про це пише Guardian.

Узгоджений текст угоди тепер мають офіційно ухвалити Європарламент і Єврорада, щоб він став законом ЄС.

За словами єврокомісара Тьєррі Бретона, «історична» угода між Європарламентом і державами-членами ЄС також регулюватиме соціальні медіа та пошукові системи, зокрема X, TikTok і Google.

Крім того, до майбутніх законів домовились внести пункти щодо систем відстеження за допомогою штучного інтелекту, які могла б використовувати поліція.

Так, до даних з біометричних систем ідентифікації поліція матиме доступ за умови попереднього судового дозволу та для суворо визначених переліків злочинів. До таких особливих випадків належатиме несподівана загроза теракту, необхідність пошуку жертв і розслідування серйозних злочинів.

«Ми перші у світі встановили справжнє регулювання ШІ та майбутнього цифрового світу, яким керуватиме штучний інтелект, спрямовувавши розвиток і еволюцію цієї технології в людиноцентричному напрямку», — заявив один з ініціаторів ухвалення цієї угоди євродепутат Драгош Тудораке.

Нагадаємо, на початку листопада уряди 29 країн підписали декларацію Блетчлі — документ, у якому домовились об’єднати зусилля щодо безпеки штучного інтелекту. Україна також була серед підписантів документа.

«З огляду на швидкі й невизначені темпи змін штучного інтелекту, а також контекст прискорення інвестицій у технології, ми стверджуємо, що поглиблення нашого розуміння цих потенційних ризиків і заходів щодо їхнього усунення є особливо актуальним», — ішлося в декларації.