Комітет із закордонних справ Європарламенту попереджає про те, що ЄС став мішенню для нападок з боку Росії, яка організувала систематичну кампанію проти Євросоюзу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Підірвати демократичні цінності у Європі — основна мета російської пропаганди, яка ведеться за завданням російського керівництва», — йдеться в ухваленій резолюції комітету із закордонних справ Європарламенту. «Російський уряд агресивно використовує широкий спектр ресурсів, як-то аналітичні центри, багатомовні телевізійні канали (наприклад, RT), псевдоінформагенції, соціальні мережі та інтернет-троллів задля нападів на демократичні цінності, розколу Європи і збільшення підтримки в самій Росії, щоби створити враження, що у східному сусідстві з ЄС розташовані «недієздатні країни», — говориться у документі.

Депутати Європарламенту закликали представників ЗМІ у ЄС збирати докази цієї пропаганди. Вони б'ють на сполох через те, що окремі країни-члени ЄС через недостатню обізнаність із цією проблемою можуть стати цілями особливо агресивної пропаганди та дезінформації з боку Росії.

Протидіяти цьому явищу в Євросоюзі має робоча група зі стратегічної комунікації. Резолюція закликає європейську дипломатію до «повної єдності» щодо її діяльності, яка має бути підтримана «достатніми людськими і фінансовими ресурсами».

В ухваленій резолюції Європарламенту вже не вперше міститься попередження про можливі наслідки російської пропаганди. Пленум Європарламенту голосуватиме за резолюцію в листопаді.

Поділитись: