Європейський парламент проголосував за відмову від практики переходу на літній та зимовий час у Євросоюзі з квітня 2021 року.

За таке рішення проголосували 410 парламентарів, проти 192, пише ВВС.

Європарламент не є останньою інстанцією у цьому питанні, але його рішення стане підґрунтям для обговорення з країнами ЄС у межах підготовки остаточного закону. Так, країни-члени ЄС ще мають висловити свої позиції.

У парламентській доповіді на користь відмови від переведення годинників зазначають, що наукові дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також у документі є аргументи щодо того, що переведення годинника не сприяє енергозбереженню. 

Нагадаємо, у вересні 2018 року президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав скасувати перехід на літній та зимовий час після того, 84% із 4,6 мільйона громадян ЄС підтримали ідею відмови від переведення. Критики стверджують, що 70% респондентів були німцями, а тому опитування не репрезентативне.

Раніше депутати Київради пропонували переглянути доцільність переходу на літній час, зазначивши, що він негативно позначається на психологічному та фізіологічному стані громадян.

Поділитись: