Життя

Європейський суд розгляне позов українки проти Росії

Життя/Європейський суд розгляне позов українки проти Росії
Зберегти
Вигляд

Європейський суд з прав людини розгляне скаргу громадянки України, яку через ВІЛ-інфекцію не пускають в Росію до чоловіка і сина. Про це повідомляє Газета.Ру з посиланням на її адвоката Раміля Ахметгалієва.

«Сьогодні стало відомо і про комунікацію скарги цієї жінки в Європейському суді. На завершення ЄСПЛ питає уряд Росії: Можливо, у вас системна проблема, яка мала бути вирішена кілька років тому після рішення Європейського суду «Кіютін проти Росії?», - розповів він.

За інормацією, видання, жінка проживала в Сочі з 2009 року разом з чоловіком і дітьми. Навесні 2014 року, коли вона поверталася з Донецька в Краснодарський край, російські митники відмовилися пустити її в країну. Прикордонники посилалися на рішення Росспоживнагляду від 9 червня 2012 року про небажаність її перебування в Росії, оскільки у неї під час вагітності була виявлена ​​ВІЛ-інфекція.

У Росії суд відмовився змінити рішення Росспоживнагляду. Наприкінці літа подружжя подало скаргу до Конституційного суду. На даний момент жінка з 9-річною дочкою перебувають в Донецькій області, її чоловік з однорічним сином – в Сочі.

Видання пише, що у Росспоживнагляду є спеціальний порядок винесення подібних рішень. Отримавши від медичного закладу інформацію про людину, відомство готує припис, а паралельно відправляє інформацію в Федеральну прикордонну службу ФСБ, «і людина автоматично потрапить в список нев'їзних».

Пов`язані новини