Європейським країнам необхідна власна армія, аби вони могли вирішувати проблеми безпеки самостійно й не залежати від допомоги США.

Таку заяву висловив президент Франції Емманюель Макрон в інтерв’ю телеканалу TF1.

«Чи можу я сказати французам, що я довіряю всю нашу безпеку Сполученим Штатам? Ні. Тому що я вірю в наш суверенітет і суверенітет Європи. У деяких сферах ми надто сильно залежали (від США — ред.), і це недобре», — наголосив Макрон.

Він зазначив, що Європі потрібно бути незалежною у питанні безпеки, це стосується як боротьби з кіберзагрозами, так і оборони на морі, у повітрі та космосі.

«США — наш історичний союзник, і так буде і надалі. Але бути союзником — це не означає бути васалом. Ми не повинні бути залежними від них (у військовій сфері — ред.)», — додав президент Франції.

Водночас Макрон наголосив на важливості співпраці з США у військовій сфері. Він зазначив, що нині, коли у країн, які знаходяться на периферії Європи, виникають труднощі у сфері безпеки, часто потрібна допомога саме США.

6 листопада президент Франції Еммануль Макрон заявив, що спільні збройні сили Європейського союзу необхідні для того, щоб вивести Європу з залежності від США в питаннях оборони, особливо після рішення Дональда Трампа припинити чинність однієї з головних американсько-російських угод про ядерні ракети, передає «Радіо Свобода».

Трамп прокоментував ідею створення європейської армії: «Нехай Європа спочатку заплатить свою частку в НАТО».

У липні Трамп звинуватив союзників по НАТО у несвоєчасній сплаті внесків до бюджету Північноатлантичного Альянсу.

3 липня президент США надіслав лідерам деяких країн НАТО різкі листи через низькі витрати на оборону. 

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати у 2018 році планують витратити $45 млрд на військові операції в Афганістані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО й Трамп: зустріч у скляній будівлі — репортаж зі штаб-квартири

Поділитись: