Євросоюз братиме відбитки пальців у всіх негромадян при в'їзді

1 липня, 2017 15:08
default/Євросоюз братиме відбитки пальців у всіх негромадян при в'їзді
Зберегти
Вигляд
Євросоюз збиратиме воєдино дані людей, які приїжджають з країн-нечленів ЄС.

Євросоюз збиратиме воєдино дані людей, які приїжджають з країн-нечленів ЄС.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається, що нова система буде націлена в першу чергу на антитерористичну боротьбу. З цією метою реєструватимуться відбитки пальців, фотографії і їх паспортні дані людей при в'їзді.

Передбачається, що нова система сприятиме скороченню часу очікування при перетині офіційного кордону ЄС і допоможе встановлювати випадки недотримання дозволеного терміну перебування в Євросоюзі.

Нововведення стосуватиметься громадян країн, що не входять в ЄС, навіть якщо вони не повинні оформляти в'їзні візи, при короткострокових поїздках до Європейського Союзу.

Дані зберігатимуться протягом трьох років, в деяких випадках - до п'яти років. Доступ до інформації отримають прикордонні і візові служби, а також відомства, відповідальні за видачу дозволів на перебування. У разі розслідування терористичних справ або інших важких злочинів відомості з нової бази даних зможе використовувати і Європол.

При цьому відомства у справах біженців доступу до банку даних не отримають.

Нова система ще повинна пройти формальну процедуру схвалення з обох сторін. Її введення в дію очікується в 2020 році.

Нагадаємо, 11 червня безвізовий режим України з Євросоюзом набув чинності. Українцям не потрібно оформлювати дозволи на короткострокові поїздки, але потрібно мати біометричний паспорт, в якому є дані про відбитки пальців. Порошенко затвердив такий формат документу ще у 2014 році.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram