Рада ЄС своїм рішенням зняла більшу частину санкцій з Білорусії, йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зазначив, що основною визначальною умовою зняття більшості санкцій ЄС було звільнення всіх політичних в'язнів в Білорус.

«Звичайно, ми не настільки наївні, щоб вірити, що Білорусія зміниться за один день. Ми будемо стежити за подіями. Ми можемо визначити це сьогодні словами «критична взаємодію», – підкреслив він, зазначивши, що акцент може поступово зміщуватися на друге слово.

Санкції були зняті з 170 осіб і з компаній Білорусі, повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

«Міністри закордонних справ країн-членів ЄС вирішили зняти санкції з 170 осіб і 3 компаній з Білорусі. Ембарго на поставки зброї залишаються», – повідомив Йозвяк.

EU foreign ministers have decided to remove 170 people & 3 companies from the #Belarus sanctions list. arms embargo remain. #Ukraine #Russia

— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 15 Лютий 2016

В той же час санкції були зняті і щодо президента білорусі Алєксандра Лукашенко, який входить у список зі 170 осіб, повідомляє Reuters.

При цьому, санкції будуть продовжені на один рік проти чотирьох осіб, підозрюваних в причетності до зникнення політичних опонентів влади Білорусі.

Нагадаємо, раніше Європейський союз призупинив санкції проти Білорусі.

Послаблення санкцій торкнулося концерну «Белнефтехим» і його представництв, компаній «Белшина, «Гродно Азот», «Гродно Хімволокно», «Лакофарба», «Нафтан», «Полоцьк-Скловолокно», «Білоруський нафтовий торговий дім».

/фото belrynok.by/

Поділитись: