УКРАЇНА

Євросоюз оприлюднить список офшорних країн

30 листопада, 2017 16:23
УКРАЇНА/Євросоюз оприлюднить список офшорних країн
Зберегти
Вигляд
lead
Європейський Союз складе і опублікує список країн, які служать «податковим раєм», сприяють ухиленню від податків резидентів країн ЄС.

Європейський Союз складе і опублікує список країн, які служать «податковим раєм», сприяють ухиленню від податків резидентів країн ЄС.

Про це повідомив член Єврокомісії з економіки та фінансових справ П'єр Московісі, передає «Інтерфакс-Україна».

Він повідомив, що список буде затверджений і оприлюднений наступного вівторка Радою міністрів економіки і фінансів ЄС. Він складається на основі інформації, яку представлять усі країни-члени союзу.

«Це перший етап нашої боротьби з ухиленням від податків і «податковим раєм». І це абсолютно фундаментальний етап», — сказав він.

За словами Московісі, для боротьби з ухиленням від податків і втечею грошей в офшори необхідна, перш за все, транспарентність і гласність. Публікація списку «повинна дати сигнал усьому світу, що ЄС — це приклад фіскальної прозорості».

Сама по собі транспарентність повинна здобути стримуючий вплив на ухилення від податків, але можливі і «правові наслідки для країн, які в цьому списку».

Московісі негативно відповів на питання про існування в самому ЄС країн, які є «податковим раєм».

«Усі країни ЄС відповідають міжнародним критеріям в області оподаткування і не можуть бути в списку. Але це не означає, що ніде в ЄС немає агресивної практики оптимізації податків. Тому відповідь: ні, в ЄС не існує «податкового раю»; так, є проблеми ухилення від податків», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів». 

Пов`язані новини