Лідери країн Євросоюзу наступного тижня, 17 жовтня, мають намір обговорити введення нових санкцій відносно Росії за її роль в погіршенні ситуації в Сирії.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

Мова, за даними видання, йдеться про обмежувальні заходи стосовно російських офіційних осіб. Поки, зазначає WSJ, у Вашингтоні та Брюсселі не віддано формального розпорядження про підготовку «чорного списку», проте американські і європейські дипломати вже обговорюють його можливі параметри.

У свою чергу The Financial Times з посиланням на джерела повідомляє, що в такий список санкцій можуть увійти до 12 російських офіційних осіб та 20 осіб сирійського режиму.

Увести нові санкції проти Росії через злочини в Сирії закликала міністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом.

Також, за нові санкції виступають у Німеччині.

Нагадаємо, 3 жовтня Державний департамент США заявив, що не братиме участь в двосторонніх переговорах з Росією щодо Сирії через недотримання Москвою своїх зобов'язань. Раніше у 26 країнах світу проходили демонстрації проти військових дій Росії та сирійського президента Башара Асада.

Перемир’я у Сирії, встановлене за посередництва США і Росії, було порушено обстрілом колони гуманітарного конвою. США звинувачують в інциденті російських військових і не виключають накладання нових санкцій.

Поділитись: