Заходи стосуються ембарго на торгівлю зброєю, замороження банківських активів і заборони на в’їзд до Євросоюзу для чотирьох осіб.

Європейський Союз продовжив введені раніше санкції щодо Білорусі ще на рік – до 28 лютого 2018 року.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради ЄС.

Зауважується, що заходи стосуються ембарго на торгівлю зброєю, замороження банківських активів і заборони на в’їзд до Євросоюзу для чотирьох осіб, причетних до справи про зникнення за невстановлених обставин двох опозиціонерів – бізнесмена і журналіста – у 1999-2000 роках.

«Реальні кроки Мінська, спрямовані на повагу основних свобод, верховенства закону і дотримання прав людини, будуть основним орієнтиром для майбутньої політики ЄС щодо Білорусі», – повідомляється в заяві ЄС.

У свою чергу прес-секретар МЗС Білорусі Дмітрій Мірончік заявив, що такі санкції лишаються «несправедливими і контрпродуктивними».

«Продовження обмежень, які залишилися щодо нашої країни у вигляді збройного ембарго і санкцій проти чотирьох фізичних осіб на черговий рік не відповідає духові розвитку співробітництва між Республікою Білорусь і Європейським Союзом», – сказав він.

Нагадаємо, що 15 лютого 2016 року Рада ЄС зняла більшу частину санкцій з Білорусі, які стосувались 170 осіб, серед яких був і президент Лукашенко, і 3 компаній.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: