Політика

Євросоюз застерігає Британію щодо відносин з Трампом — The Times

Політика/Євросоюз застерігає Британію щодо відносин з Трампом — The Times
Зберегти
Вигляд
Прем’єрка Великої Британії Тереза Мей вірить, що обрання Дональда Трампа президентом США стане добрим для її держави, проте Євросоюз застерігає щодо відносин з цим політиком.

Прем’єрка Великої Британії Тереза Мей вірить, що обрання Дональда Трампа президентом США стане добрим для її держави, проте Євросоюз застерігає щодо відносин з цим політиком.

Про це повідомляє The Times.

Шок від перемоги в республіканців облишає Велику Британію ще більш ізольованою після рішення про вихід з ЄС, з іще меншими шансами на торгову угоду із США.

Британська прем’єрка розробила план прагматичних відносин з новообраним Трампом як противагу ЄС, в якого той викликає лише тривогу.

Міністр Іноземних справ Борис Джонсон навряд-чи буде присутнім на «кризовій» зустрічі ЄС, де вирішуватимуть питання про результати американських виборів після того, як сказав, що союз займається «плаканням».

Президент Єврокомісії Жан Клод-Юнкер пообіцяв показати Трампу, «що таке Європа і як вона працює», повідомляє видання.

«Я думаю, мине два марних роки, поки містер Трамп не об’їздить світ, який він не знає», — зазначив він.

Деякі британські міністри вважають, що Трампа привабить варіант швидкого запровадження зони вільної торгівлі з Британією, оскільки він критикував ЄС і підтримував Brexit. Проте керівник переговорного процесу щодо виходу Британії з ЄС зі сторони союзу Аксель Шефер вважає, що ці надії марні.

«Все що змінилося з обранням Трампа — це сама лише ймовірність швидкої угоду про вільну торгівлю між Британією та США. Якщо до середи вони були скоріше низькими, то зараз — взагалі маревні», — сказав він.

Шефер зазначив, що зважаючи на зовнішню і внутрішню політику Великої Британії, вона може вийти з ЄС, але не зможе викреслити себе з Європейської карти.

«В той час як адміністрація Трампа зосереджена на внутрішніх питаннях, в інтересах Великої Британії шукати співпраці з ЄС», — підкреслив політик.

За його словами, будь-яке поглиблення торгівельних стосунків Британії з США не покриє її втрат від виходу з вільного ринку ЄС.

Пов`язані новини