УКРАЇНА

Євросоюз згортає проект модернізації кордону з Україною — Reuters

20 лютого, 2018 16:49
УКРАЇНА/Євросоюз згортає проект модернізації кордону з Україною — Reuters
Зберегти
Вигляд
Європейський союз закриває проект з модернізації та будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) з Україною, започаткований у 2014 році.

Європейський союз закриває проект з модернізації та будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) з Україною, започаткований у 2014 році.

Таке рішення ухвалили через сумніви у здатності української влади проводити реформи, пише Reuters.

Проект був спрямований на допомогу в інтеграції економіки України з сусідними Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Модернізація КПП була спрямована на вдосконалення митних процедур, зокрема, на скорочення термінів перетину кордонів.

Зазначається, що плани були зруйновані через низку затримок і перевитрат коштів місцевих чиновників.

«Ми дійшли висновку, що проекти не можуть бути доопрацьовані вчасно. 6 проектів закриваються, а невитрачені гроші відшкодовуються», — сказав виданню представник ЄС.

Один з високопоставлених європейських дипломатів зазначив, що у Союзі спостерігається певна «втома» через відсутність реформ в Україні.

Станом на кінець 2017 роки жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений. ЄС надавав для цього фінансування в розмірі €29,2 млн (близько $36 млн).

У Державній фіскальній службі заявляють, що причини затримок полягають у зміні персоналу, а також те, що для схвалення і укладення контрактів необхідно більше часу.

При цьому, один із співробітників ДФС 12 березня 2017 року у стверджував, що «реалізація проектів відповідно до графіка не було виконана належним чином, що в найближчому майбутньому призведе до провалу проектів».

Адміністрація президента України не відповіла на прохання прокоментувати рішення ЄС про закриття проектів.

Пов`язані новини