Євросоюз став першим регіоном у світі, який затвердив повний перелік правил користування безпілотними літальними апаратами.

Про це повідомляє DW.

Перелік правил оприлюднило Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA).

«Європа стане першим регіоном у світі, який має повний набір правил, що забезпечують безпечну, захищену та стабільну діяльність дронів як для комерції, так і для приватного користування. Загальні правила допоможуть стимулювати інвестиції, інновації та зростання в цьому перспективному секторі», — наголосив виконавчий директор EASA Патрік Кі.

В агентстві зазначили, що нові правила з одного боку захищають права громадян ЄС, а з іншого — забезпечують вільний обіг безпілотників та рівні умови їхнього використання.

Перелік правил містить технічні та експлуатаційні вимоги до безпілотників. Так, власники апаратів з червня 2020 року повинні реєструвати їх в країні ЄС, де вони живуть або працюють на основному місці роботи.

Реєстрація дозволить відстежити безпілотник в разі необхідності. Це має попередити такі випадки, які сталися в 2018 році в аеропортах Ґатвік і Хітроу в Лондоні, коли дрони залетіли на їхню територію і спричинили скасування рейсів і закриття аеропортів.

Що вже у світі роблять дрони:

Поділитись: