Політика

Євросуд з прав людини надав скарзі політв'язня Дадіна пріоритетний статус

Політика/Євросуд з прав людини надав скарзі політв'язня Дадіна пріоритетний статус
Зберегти
Вигляд
lead
Європейський Суд з прав людини присвоїв пріоритетний статус скарзі Ільдара Дадіна і вимагє від Росії його медичні документи

Європейський Суд з прав людини присвоїв пріоритетний статус скарзі Ільдара Дадіна і вимагє від Росії його медичні документи. Про це повідомили «Интерфаксу» в прес-службі фонду «Общественный вердикт».

«Отримано відповідь з ЄСПЛ на запит про термінові заходи для Ільдара Дадіна. ЄСПЛ вжив термінові заходи і, крім того, за власною ініціативою присвоїв пріоритет скарзі Ільдар Дадіна», — йдеться у повідомленні.

Суд вимагає, щоб Росія до 18 листопада надала йому медичні документи, а також провела обстеження Дадіна, причому зробити це повинні незалежні від ФСИН лікарі. Також доступ до активіста в колонії повинні надати юристу «Громадського вердикту» Ніколаю Зборошенко.

Ільдар Дадін став першим і поки єдиним засудженим за порушення закону про мітинги. У 2015 році Басманний суд Москви призначив йому покарання у вигляді трьох років колонії загального режиму. Пізніше Мосміськсуд скоротив цей термін до двох з половиною років.

1 листопада дружина Дадіна Анастасія Зотова повідомила, що активіста в колонії б'ють і катують, а також погрожують убити. Лист Дадіна дружині також було опубліковано виданням Meduza.

Напередодні комісія незалежних цивільних лікарів із Сегежскої центральної районної лікарні провела медичний огляд засудженого і не знайшла жодних слідів насильства. Лікарі оглядали активіста дві години і не знайшли на його тілі ніяких травм - навіть застарілих.

Повідомляється, що московські правозахисники в ці свідоцтва не вірять і хочуть переконатися в стані Дадіна особисто. У минулий вівторок голова Ради з прав людини Михайло Федотов направив лист у ФСИН з проханням допустити в колонію членів організації, але дозволу поки не отримав.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

3 листопада уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова приїхала на зустріч з політв'язнем.

Пов`язані новини