Культура

Юрмала. Щоб діти побачили море

Культура/Юрмала. Щоб діти побачили море
Зберегти
Вигляд

Замість російського КВНу чи «Нової хвилі» у концертному холі «Дзінтарі» в Юрмалі збирають гроші для українських дітей.

На величезному концерті класичної музики безкоштовно погодилися виступити найкращі оперні виконавці Латвії. Кількагодинна телетрансляція наживо, марафон зі збору грошей, сотні залучених меценатів. 

 

 

Квиток коштує близько 40 євро. «Ми, як і всі, дали грошей ще й у скриньки на вході», – новообраний президент Латвії Раймонд Вейоніс. Через два дні він готується вступити у повноваження глави держави, але сьогодні з дружиною теж тут, у Юрмалі.

Окрім них представництво більше ніж поважне – міністр закордонних справ, спікер та депутати Сейму, посли Литви та Естонії. Від України – віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. Каже – вражена і вдячна за таку підтримку.

Організацію взяв на себе клуб «Rotary Ridzene». «Було зовсім не складно, всі одразу погоджувалися, єдине, що говорили, - це чому раніше ми не робили такого», – розповідає президент клубу Майріта Соліма. Каже, – ще до початку концерту, на рахунки надійшло більше 50 тисяч євро. І це тільки початок. Через тиждень планується телевізійна версія концерту і збір коштів триватиме.

 

 

Відтак, вже у серпні-вересні до Латвії зможуть приїхати кілька сотень українських дітей. В першу чергу – тих, хто втратив батьків через війну на Донбасі, розповідають організатори: «Ми зрозуміли, за цей час, що значить, що у нас немає війни. Хочемо, щоб і українські діти побачили не тільки автомати і гармати, але й море, сонце і мир».    

/ Наталія Тарасовська, Нікіта Мєкєнзін

Пов`язані новини