Юридичних механізмів для виконання Росією рішення міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй наразі немає.

Юридичних механізмів для виконання Росією рішення міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй наразі немає.

Про це в ефірі Громадського повідомив заступник міністра юстиції України Сергій Петухов.

«Росія, як постійний член ради безпеки ООН, має головний обов’язок нести мир та безпеку по всьому світу. Відповідно, вся система ООН побудована на тому, що вважається, що постійні члени — 5 країн — не будуть вчиняти такі порушення і будуть слідкувати за тим, щоб усі інші країни не вчиняли таких порушень. Відповідно, юридичних механізмів примусити Росію виконувати рішення міжнародного суду ООН не має», — сказав він.

Водночас, Петухов впевнений, що Росії доведеться виконати рішення суду ООН.

«Вони вже зараз не виконують рішення Європейського суду з прав людини. Але міжнародний суд ООН, на відміну від Європейського, є судом глобальним. Це означає, що крім Ради Європи так само вони матимуть загальне засудження в ООН», — додав Петухов.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала перший в історії своєї незалежності позов до міжнародного суду ООН.

З 6 по 9 березня в Гаазі відбудуться слухання у цій справі стосовно забезпечення позову.

Від березня 2014 року Україна скаржиться на РФ до Європейського суду з прав людини, Міжнародного кримінального суду у Гаазі та міжнародних арбітражних судів у Стокгольмі та Лондоні.

Загалом, Україна направила 5 позовів проти Росії до Європейського Суду з Прав Людини з приводу подій в Криму і на Донбасі. У Мін'юсті повідомили про підготовку шостого позову до ЄСПЛ, який планують подати вже в квітні-травні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: