Керуючий директор фірми ICU, яка є юридичним радником президента Петра Порошенка, стверджує, що Фонд Президента сплатив 4 мільйони євро за акції кіпрської фірми не грошима, а часткою у статутному капіталі. Про це Макар Пасенюк заявив у письмовому коментарі «Слідству.Інфо».

«ПАТ ЗНКІФ «Прайм Ессетс Кепітал» (Фонд) не купувало акції кіпрської компанії CEE Confectionery Investments Limited. Фонд набув акції на підставі договору підписки на акції кіпрської компанії. В обмін на випущені 18 000 акцій Фонд зробив внесок до акціонерного капіталу кіпрської компанії, а саме, Фонд вніс належну йому частку у ТОВ «ЦЕКК», – зауважує Макар Пасенюк, уточнюючи, що було внесено 85% акцій ТОВ «ЦЄКК».

«Що стосується вартості внеску, його було здійснено відповідно до історичної вартості акцій ТОВ «ЦЄКК» (а не номінальної вартості акцій). Будь ласка, зверніть увагу, що вартість ТОВ «ЦЄКК» у книгах (?) «Прайм Ессет Кепітал» складає близько 115 млн грн. Ця вартість становить 3 926 160 євро. Це означає, що вартість однієї акції становить 218.12 євро. Незначні відмінності в розмірі 0,01%, можливі через арифметичне округлення і той факт, що вартість акції не може становити частку євроцента. Таким чином, 18 000 акцій, випущених «Прайм Ессет Кепітал», були повністю оплачені внеском ТОВ «ЦЄКК», – пояснює пан Пасенюк.

Юридичний радник президента також наполягає, що кіпрська фірма CEE Confectionary Investments не має банківських рахунків. «Що стосується ліцензування НБУ, то зверніть увагу, що з моменту виходу постанови про валютний контроль НБУ мав видавати ліцензії тільки на готівковий рух коштів з України в зарубіжні країни в разі, якщо це були інвестиції за кордоном (цінні папери, нерухомість тощо). Якщо такий рух коштів не має місця, НБУ не ліцензує його» – підкреслив керівник фірми ICU.

Водночас пан Пасенюк відмовився надати документи, які підтвердили б його слова. Нагадаємо, що в сюжеті Анни Бабінець у програмі «Слідство.Інфо» йдеться про те, що наприкінці березня ПАТ ЗНКІФ «Прайм есетс кепітал», яке належить Петру Порошенку, купив акції спорідненої кіпрської фірми на майже 4 мільйони євро. Опитані журналістами експерти підтвердили, що платіж був здійснений грошима (готівкою або переказаний на рахунки).Вони також висловили думку, що це було зроблено для виведення валюти за кордон – всупереч прямій забороні НБУ.

 

Поділитись: