Війна

З 1 січня журналістам не даватимуть акредитацію на передову на Донбасі без тренінгів Міноборони

28 грудня, 2016 20:30
Війна/З 1 січня журналістам не даватимуть акредитацію на передову на Донбасі без тренінгів Міноборони
Зберегти
Вигляд
З 1 січня 2017 року журналісти не зможуть потрапити на передові позиції військових у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі без спеціальної акредитації, яка видається тільки за підсумком проходження обов'язкових курсів при Міноборони.

З 1 січня 2017 року журналісти не зможуть потрапити на передові позиції військових у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі без спеціальної акредитації, яка видається тільки за підсумком проходження обов'язкових курсів при Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

Про це йдеться у відповіді Міноборони на запит Громадського.

«Мета — впорядкування процедури допуску представників ЗМІ на військові об'єкти в зоні АТО, удосконалення порядку виконання представниками ЗМІ редакційних завдань в районі проведення АТО, збереження життя і здоров'я військовослужбовців, мирного населення, попередження витоку інформації з обмеженим доступом, що є власністю держави, а також запобігати поширенню неправдивої (спотвореної) інформації про ВСУ», — відповіли в Міноборони.

Також метою запровадження курсів в міністерстві називають виконання вимог указу першого заступника голови антитерористичного центру при СБУ (керівника АТО) від 19 січня 2016 №45.

За даними на 1 грудня бажання пройти курси виявили 267 журналістів, додають у відомстві.

За інформацією Міноборони, проект програми курсів був розроблений управлінням комунікацій і преси МО разом з професорсько-викладацьким складом університету. Однак кошти на розробку і проведення курсів не виділялися, вони проводяться на безоплатній основі.

При цьому курси обов'язкові тільки для українських журналістів.

Представники іноземних медіа, які отримали акредитацію другого рівня (тобто можуть працювати по всій зоні АТО, окрім передової), можуть отримати прес-карту першого рівня після проходження інструктажу чиновниками управління МО або начальником прес-центру штабу АТО.

Після проходження курсів кожен журналіст підписує документ, який має назву «Правила роботи представника ЗМІ в районі проведення АТО».

Пов`язані новини