З 1 вересня 2019 року при будівництві або реконструкції метрополітену в Україні зобов’язані облаштовувати ліфти та підйомники для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе у Facebook

Вимога щодо проектування ліфтів та підйомників увійшла до нових державно-будівельних норм.

«Сьогодні в Україні лише декілька станцій метро мають хоча б ліфт на вході для того, щоб людина з інвалідністю або мама з дитиною на візку могла потрапити всередину. На цьому безбар’єрність метро закінчується. У нових ДБН щодо проектування метрополітенів ми прописали чіткі обов’язкові вимоги щодо створення реального безбар’єрного середовища для всіх, щоб кожна людина могла зручно та комфортно користуватися цим видом транспорту. Норми почнуть діяти вже восени», — розповів Парцхаладзе.

Як облаштовуватимуть станції метро:

  •  поверхня підлоги платформ і вестибюлів станцій повинна бути неслизькою;
  • а шляхах руху пасажирів у межах станції необхідно передбачати системи навігації, тактильні смуги та інформвказівники, контрастне маркування, інформтаблички й покажчики та звукові орієнтири;
  • ширина дверей на входах та виходах станцій має складати не менше 0,9 м;
  • на нових станціях – тільки вантажопасажирські ліфти, на реконструйованих існуючих станціях дозволяється дублювати сходи спеціальними підйомниками.

Нагадаємо, на станціях Київського метрополітену почали відключати автомати для продажу жетонів.

Поділитись: