УКРАЇНА

З анексованого Криму в Росію перемістили 2,2 тис. ув’язнених – адвокат

УКРАЇНА/З анексованого Криму в Росію перемістили 2,2 тис. ув’язнених – адвокат
Зберегти
Вигляд

З анексованого Криму на територію Росії було переміщено 2,2 тисяч кримських ув’язнених.

Про це повідомив експерт Регіонального центру з прав людини та Гельсінської спілки адвокат Роман Мартиновський в інтерв'ю Громадському радіо.

«На сьогоднішній день ми маємо достовірну інформацію, яка підтверджує наявність 2,2 тис. осіб, яких було переміщено з території Криму для відбування покарання в РФ. Але за непідтвердженими даними, таких осіб вже близько 7000», – сказав адвокат.

За словами Мартиновського, є декілька причин таких переміщень.

«Наприклад, у Криму немає жодної жіночої колонії. Також виникла проблема з відбуванням покарання тих осіб, які засуджені до довічного ув’язнення, та тих осіб, яким визначено суворий режим покарання. І, звичайно, є випадки, які ми неодноразово фіксували, коли ув’язнених кримчан відправляють в Росію за відмову приймати російське громадянство та підписувати документи на отримання російського паспорту», – сказав захисник.

Також, він сказав, що більшість ув’язнених хочуть повернутись в Україну.

«Більшість ув’язнених хочуть повертатись в Україну, і не тільки через те, що в РФ більш суворі умови.  Адже багато, хто з в’язнів перебували на контрактній дистанційній формі навчання в українських вишах, а в РФ їх навчання припинилось. Також ув’язнені, перебуваючи на території РФ, позбавлені можливості отримувати інформацію та читати літературу українською мовою», – повідомив Мартиновський.

Нагадаємо, що Україна два роки ініціює передачу своїх громадян, які перебувають на території анексованого Криму. 

Пов`язані новини