Кабінет міністрів 23 вересня схвалив постанову, згідно з якою впроваджується цифрове свідоцтво про народження дітей. Документи з'являтимуться у батьків, вік дітей яких не перевищує 14 років.

Про це заявив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, цитує «Урядовий портал».

За його слова, раніше свідоцтво про народження було лише в паперовому вигляді. Відтепер документ також відображатиметься в мобільному застосунку Дія в обох батьків.

Разом зі свідоцтвом також відображатиметься й актуальна прописка дитини. Відтепер електронне свідоцтво про народження має таку ж юридичну силу, що й паперове.

Ухвалена постанова визначила порядок замовлення, формування, пред'явлення та встановлення достовірності е-свідоцтва про народження. Також постановою визначили можливість передавання цифрового свідоцтва про народження у вигляді електронних копій.

Мінцифри скоро запустить бета-тестування електронного свідоцтва про народження в мобільному застосунку «Дія».

Що там в «Дії»?

Нещодавно, 16 вересня, уряд підтримав використання електронних варіантів індивідуального податкового номера та довідки внутрішньо переміщеної особи у додатку «Дія».

Раніше Кабмін прирівняв електронні паспорти у додатку «Дія» до паперових документів, а також анонсував електронну прописку. Детальніше про державні послуги, які можна отримати онлайн, читайте на сайті Мінцифри.

Поділитись: