З Києва до станції Крути на Чернігівщини відправився «Потяг єднання» до 100-річчя битви під Крутами.

З Києва до станції Крути на Чернігівщини відправився «Потяг єднання» до 100-річчя битви під Крутами.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Урочистості почалися о 7:00 ранку з маршу ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Колона налічувала близько 600 юнаків з Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Івано-Франківська, Києва, Кременчука, Ізмаїла, Острова, Коропця, Тернополя, Харкова, Шепетівки, Кам'янця-Подільського, Одеси, Чернігова та інших міст.


Колона дійшла до Залізничного вокзалу у Києві, звідки вирушила за незвичним маршрутом «Київ - Крути». У делегації присутні ветерани ЗСУ та офіційні особи.

«Бій під Крутами — це не була поразка. Тому що кілька сотень студентів спільно з вояками стримали чисельну армію. Але незалежність у 1918 році втримати не вдалося. Було багато помилок, які слід враховувати і нинішньому поколінню владної верхівки», - поділився думками мінстр культури Євген Нищук.

Ліцеїсти вишикувалися перед відправленням «Потяга єднання» Фото: Дмитро Русанов/Громадське

Подальша програма урочистих заходів передбачає участь президента України в покладанні квітів до Меморіалу Героїв Крут, марш та вручення Державних прапорів із пам'ятними стрічками.

Пізніше стало відомо, що президент не прибуде на урочистості.

«Надзвичайно важливо в контексті історії та національної пам'яті вшановувати такі річниці. Це досвід, який і зараз нагадує: треба мати власну армію і як слід готувати її», — наголосив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Ліцеїсти зі Львова по-особливому поставилися до поїздки, зазначає полковник Анатолій Демчук.

«Наш ліцей має ім'я Героїв Крут. Для нас це честь. На місце битви їдуть хлопці відмінники навчання або ті, у кого батьки проходять службу в ЗСУ чи загинули під час виконання службових обов'язків. Ми віддаємо шану тим, хто захищав Україну», — розповів полковник.

Олег Макаревич, ліцеїст зі Львова, каже:

«Я дуже хочу відчути атмосферу місця, де хлопці мого віку захищали Україну і гинули за неї. І звісно віддати їм належну шану».

 

У 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва стався бій між українськими студентами та більшовицькою армією. 

29 січня в Україні вшановують пам'ять загиблих під Крутами, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Поділитись: